LnxCopy

LnxCopy je kopírovací program pro ZX Spectrum a MB03+, nebo eLeMent. Moderní kopírák, jednoduchý souborový manažer i editor páskových archivů. Umožňuje provádět na osmibitovém počítači operace, které dosud byly doménou výkonnějších PC.

LnxCopy verze 1.0 umí:
• převádět nahrávky programů z kazet na SD a CF karty,
• vytvářet, spojovat a také rozdělovat emulátorové soubory formátu TAP,
• chytře přejmenovávat a po zvolených skupinách ukládat převáděné soubory,
• bez komplikací a konverzí pracovat s médii pro PC a ZX Spectrum (v esxDOSu),
• zakládat a procházet adresáře a do nich ukládat spektrácké i TAP soubory.

LnxCopy byl vyvíjen a testován na nejnovější verzi esxDOSu.
Doporučujeme provozovat tento program s verzí esxDOSu 0.8.9 nebo novější.

K vývoji je použit emulátor LnxSpectrum a jeho vývojové prostředí LnxAssembler.

Novinky:

24. 12. 2023 Nová verze 1.7, přidáno počítadlo na obrazovce při Load/Save na kazetu. Takže stav nahrávání je nyní viditelné buď na obrazovce, nebo na LED display MB03+. Dále se zobrazují nějaké další nové informace o souborech.

3. 3. 2023 Nová verze 1.6.1, přidána drobnost, Vypnutí a zapnutí vytváření složek se aplikuje na všechny vybrané položky.

21. 2. 2023 Nová verze 1.6, nové funkce. Možnost nechat ukládat SCR bez +3DOS hlaviček, a Turbo režim (jen Element). Jedná se o nahrávání dvojnásobnou rychlostí. Vhodné pro přenosy dat mezi kopíráky, třeba Element<>Element, PC<>Element.

12. 3. 2022 Nová verze 1.5, opraven nalezený bug.

27. 1. 2022 Nová verze 1.4, možnost změnit koncovku souborů u více položek najednou.

1. 1. 2022 Nová verze 1.3, vylepšené ovládání procházení souborů, opraveny nalezené problémy.

3. 9. 2021 Nová verze 1.2b, opraven nalezený bug.

4. 4. 2021 Nová verze 1.2a. Nyní funguje nejen na MB03+, ale také na eLeMeNt. Využívá nový, chráněný režim v MB03+ a eLeMeNt.

16. 2. 2021 Ve verzi 1.1 je nová funkce. Je možné si změnit příponu souboru dle potřeby pomocí Rename. Při ukládání na Audio kazetu, nebo do TAP souboru se nic nemění, nová koncovka bude použita při ukládání na SD/CF kartu jako samostatné soubory (+3DOS, RAW). Pokud při Rename dáme na konec pouze tečku, soubor nebude mít žádnou příponu.

Dokumentace:
LnxCopy_Manual_CZ.pdf
LnxCopy_Manual_ENG.pdf

Download eLeMeNt/MB03+ version:
LnxCopy v1.6.1 TAP

Program má několik dalších vzhledů (měnitelné v programu za chodu):


HW nároky

Program je možné provozovat pouze s ZX Spectrum a připojeným MB03+ interfacem, nebo na eLeMeNt ZX klonu. Varianta jen pro DivIDE nebo DivMMC není možná, ani v Lite verzi. Specializuji se na eLeMeNt a MB03+, a na grafické režimy HRC/HRXC, a HGFX. Nezoufejte. Určitě se ale najdou programátoři, kteří podobný software vytvoří i pro DivIDE/DivMMC. Mám to jako koníček, a nemám důvod vytvářet software pro jiné platformy.

Přejít nahoru