Problémy s instalací / updatem

Drep detection

Při instalaci, nebo updatu na novou verzi může antivirový program hlásit problémy. Nejedná se však o vir, ale o to, že aplikace na tomto webu nemají digitální podpis, a také je nestahuje miliony lidí. Jsou tedy podle některých antivirů potenciálně nebezpečné.

Například Avast 2015 hlásí detekci „Drep detection“ a nedovolí update na novější LnxSpectrum verzi nainstalovat. „Drep“ je „Domain Reputation“ tedy reputace daného webu. Na ilnx.cz tisíce návštěvníků denně nechodí, takže reputaci má nizkou (nízkou, ne špatnou). A když má nějaký web nízkou reputaci, automaticky antivir nedovoluje stahovat a spouštět exe soubory.

Pokud tedy chcete updatovat, nebo instalovat aplikace z www.ilnx.cz, bude možná nutné dočasně antivir vypnout. Každé vydání je testováno na přítomnost virů ještě před uploadem na web. Po instalaci samozřejmě antivir opět zapneme, a můžeme si nechat překontrolovat proběhlou instalaci na přítomnost virů.

DeepScreen – Avast (Listopad 2015)

Pokud po aktualizaci emulátor nejde spustit, a na obrazovce je stále okno instalátoru které nejde vypnout ani vynutit konec, věřte nebo ne, zasekl se Antivirový program. V říjnu Avast pravděpodobně aktualizoval funkci DeepScreen, která kontroluje nové a pro Avast neznámé aplikace. Nejspíš z důvodu chyby však test nikdy neproběhne, ale ani nedovolí emulátoru se spustit.

Řešení je v Avastu vypnout funkci DeepScreen, pak instalace proběhne jak má.

Aktualizace: Zdá se že vyšla nová verze Avastu (v11.1.2241), ve které je chyba s DeepScreenem opravena, a není již potřeba tuto funkci vypínat. Aktualizujte Avast.

Windows 10, Windows 11, hlášení o zablokování nebezpečného programu

Všechno se točí kolem reputace a digitálních podpisů. ani v tomto případě to není jinak. Toto hlášení uvidíme po každém update. LnxSpectrum spustíme tak, že dole stiskneme tlačítko „Přesto spustit“. Tato hláška nás až do příštího update obtěžovat již nebude.

Přejít nahoru