Problémy s instalací / updatem

Drep detection

Při instalaci, nebo updatu na novou verzi může antivirový program hlásit problémy. Nejedná se však o vir, ale o to, že aplikace na tomto webu nemají digitální podpis, a také je nestahuje miliony lidí. Jsou tedy podle některých antivirů potenciálně nebezpečné.

Například Avast 2015 hlásí detekci „Drep detection“ a nedovolí update na novější LnxSpectrum verzi nainstalovat. „Drep“ je „Domain Reputation“ tedy reputace daného webu. Na ilnx.cz tisíce návštěvníků denně nechodí, takže reputaci má nizkou (nízkou, ne špatnou). A když má nějaký web nízkou reputaci, automaticky antivir nedovoluje stahovat a spouštět exe soubory.

Pokud tedy chcete updatovat, nebo instalovat aplikace z www.ilnx.cz, bude možná nutné dočasně antivir vypnout. Každé vydání je testováno na přítomnost virů ještě před uploadem na web. Po instalaci samozřejmě antivir opět zapneme, a můžeme si nechat překontrolovat proběhlou instalaci na přítomnost virů.

DeepScreen – Avast (Listopad 2015)

Pokud po aktualizaci emulátor nejde spustit, a na obrazovce je stále okno instalátoru které nejde vypnout ani vynutit konec, věřte nebo ne, zasekl se Antivirový program. V říjnu Avast pravděpodobně aktualizoval funkci DeepScreen, která kontroluje nové a pro Avast neznámé aplikace. Nejspíš z důvodu chyby však test nikdy neproběhne, ale ani nedovolí emulátoru se spustit.

Řešení je v Avastu vypnout funkci DeepScreen, pak instalace proběhne jak má.

Aktualizace: Zdá se že vyšla nová verze Avastu (v11.1.2241), ve které je chyba s DeepScreenem opravena, a není již potřeba tuto funkci vypínat. Aktualizujte Avast.

Windows 10, hlášení o zablokování nebezpečného programu

Všechno se točí kolem reputace a digitálních podpisů. ani v tomto případě to není jinak. Toto hlášení uvidíme po každém update. LnxSpectrum spustíme tak, že dole stiskneme tlačítko „Přesto spustit“. Tato hláška nás až do příštího update obtěžovat již nebude.